Historie rodin - dotčené obce

Obsah stránek

Obsahem těchto stránek jsou výsledky několikaletého rodinného výzkumu v matrikách a dalších pramenech. Představena je rodová linie Faltejsků z obce Čermná a spřízněných rodin, do kterých se některý předek přiženil nebo přivdal.
Mimořádná pozornost byla věnována potomkům Františka Faltejska, který se narodil v roce 1851 v Čermné, odešel ke dráze a usadil se v Bolehošti.

Hlavní podchycené rodiny (v abecedním pořadí) jsou: Brázdů, Brzobohatých, Dušků, Dvořáků, Faltejsků, Jarkovských, Koubů, Losů, Prausů, Prouzů, Řežábků, Sobotků, Štěpánů.


Nejzajímavější články

feature 1 300 let obce Lipiny Vesnice Lipiny byla založena mezi léty 1700 a 1709 na panské půdě opočenského panství. V roce 1709 měla 7 chalup. Náležela pod rychtu bolehošťskou.

feature 2 Mapa z roku 2009 Plán popisných čísel pro obce Bolehošť, Lipiny a Bolehošťská Lhota v měřítku 1:10000. Studna na pitnou vodu již není v polích zakreslena.

feature 3 Sídla rodin Čermná, Velká Skrovnice, Brandýs nad Orlicí, Týniště, Lipiny a Bolehošť, Přepychy, Opočno, Třebechovice, Hradec Králové, Jablonec, Libice, Jihlava, Zádolí, Kozlov, Puklice (Studénky a Petrovice), Velká Losenice, Dobroutov, Vysoké Studnice, Skryje

feature 4 Taneční zábava v Lipinách v r. 1919 Plakát zve na neděli 5. ledna 1919 na „Vínek veselých mládenců Lipinských“ v tamním hostinci Fr. Jarkovského.
Přestože byly Lipiny maličká obec, starali se tamní mládenci vzorně o veřejnou zábavu. Tato tradice trvá dodnes.

 
Napište nám

email imagePokud máte nějaké dotazy nebo připomínky ohledně informací na těchto stránkách, nebo byste měli zájem spolupracovat na dalším výzkumu, případně poskytnout další informace, neváhejte a kontaktujte mě.