Nápověda: Začínáme

Začínáme:

Čím začít nejdříve? Zde je základ:

 1. Pečlivě dodržujte instrukce k instalaci, které jsou obsažené v souboru readme.html . Přímo z této stránky lze nastavit základní konfiguraci, ale všechny potřebné hodnoty můžete nastavit z volby Nastavení zde z hlavního administrátorského menu.

 2. Vytvořte alespoň jeden strom. Nebudete-li mít více nezávislých souborů GEDCOM, budete pravděpodobně potřebovat pouze jeden strom.

 3. Vytvořte alespoň jednoho uživatele. První uživatel, kterého vytvoříte, musí být Administrátor (musí mít všechna přístupová práva a NESMÍ mít omezení týkající se žádného stromu).

 4. Naimportujte svůj soubor GEDCOM nebo začněte ručně vkládat svá data. Pokud je budete vkládat ručně, nezáleží na to, co vložíte nejdříve. Někdo raději vkládá nejprve osoby a potom je spojí do rodin, zatímco jiní začínají rodinami a pak do nich přidávají osoby. Nemusíte se řídit žádnou strategií.

 5. Podívejte se na následné procesy (po Importu/Exportu) a proveďte ty, o kterých si myslíte, že jsou nutné (více informací dozvíte zde v Nápovědě).

 6. Média. Pokud jste vložili nebo naimportovali svá data, můžete je spojit s fotografiemi, vyprávěními či jinými médii. Bavte se!

 7. Získejte mapový klíč. Mapy Google opět ke svému použití vyžadují klíč. Přejděte do Nastavení a potom do Nastavení map a klikněte na odkaz Nápověda. Zde najdete pokyny, jak získat klíč a co s ním dělat. Vaše mapy nebudou fungovat, dokud to nebude hotovo.

 8. Něco jiného. Budete chtít projít také další sekce z menu Administrace. Další nápovědu naleznete na každé stránce.

Poznámky:

 1. Pokud vám v menu Administrace chybí některé volby, zřejmě jste se nepřihlásili s úplnými přístupovými právy nebo jsou vaše přístupová práva omezena pouze na určitý strom. Chcete-li uživatelská práva změnit, odhlaste se a přihlaste se jako Administrátor, nebo svoji databázi upravte přímo pomocí phpMyAdmin nebo podobnými nástroji.

 2. Pomocí odkazu na domovskou stránku na horním okraji rámce se dostanete na domovskou stránku a zobrazíte ji v okně vašeho prohlížeče. Pomocí odkazu na domovskou stránku v levém rámci otevřete svoji stránku vpravo v hlavním rámci, což vám umožní pohyb po vašich stránkách a kdykoli návrat do sekce Administrátora jedním kliknutím v levém rámci.

Jiné zdroje:

 1. Mailový seznam pro aktualizace: tngusers@lythgoes.net. Přijímat a posílat maily na tngusers-subscribe@lythgoes.net. Tento seznam se používá výhradně na informování uživatelů o programových aktualizacích a vydaných opravách.

 2. Uživatelský mailový seznam: tngusers2@lythgoes.net. Přijímat a posílat maily na tngusers2-subscribe@lythgoes.net. Tento seznam se používá pro diskuze mezi uživateli TNG.

 3. Uživatelské fórum: https://tng.community.

 4. TNG Wiki: https://tng.lythgoes.net/wiki. Stránka MediaWiki, která obsahuje:


 5. Odkazy PHP: http://www.php.net.

 6. Odkazy MySQL: http://www.mysql.com.

 7. Odkazy HTML: http://www.htmlhelp.com.

 8. Kontakt přímo na autora: darrin@lythgoes.net.